Pytania i odpowiedzi

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Poniżej znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

 1. Czy potrzebuję kartę kierowcy GokartSystem?

Karta jest potwierdzeniem akceptacji regulaminu. Podczas rejestracji tworzymy profil, dzięki któremu mamy podgląd do naszych osiągnięć na torach, historii przejazdów oraz zbieramy punkty za doładowania. Punkty wymieniamy na prezenty. Rejestrując się raz w GokartSystemie mamy dostęp do ponad 26 torów w Polsce bez konieczności ponownej rejestracji.

 1. Czy jak zgubię kartę kierowcy to muszę wyrabiać ją na nowo?

Po zagubieniu karty nie musisz jej wyrabiać na nowo. Aby zweryfikować się w systemie na torze wystarczy nazwisko i sprawdzenie np. maila bądź nicku podanego przy rejestracji.

 1. Od jakiego wzrostu mogą jeździć dzieci?

Dzieci samodzielnie mogą jeździć od 135 cm wzrostu w gokarcie dziecięcym – Junior, mniejsze mogą jeździć z osobą dorosłą w gokarcie typu 2Drive.

 1. Jak małe dzieci mogą jeździć w 2Drive?

Minimum 3 lata i zawsze pod opieką osoby dorosłej.

 1. Dlaczego kominiarka jest wymaga?

Ze względów higienicznych.  Kask na głowie dziennie nosi kilkanaście osób a kominiarka jest tylko Twoja;)

 1. Gdzie powinno się wyprzedzać?

Na szerokich nawrotach bądź w miejscach, gdzie to jest wystarczająco szeroko.

 1. Jak prawidłowo pokonywać zakręt?

Aby jak najszybciej pokonać zakręt trzeba mieć najwyższa prędkość na wyjściu z zakrętu. Prędkość wejścia w zakręt oraz prędkość z jaką pokonujemy środek zakrętu powinny być niższe niż prędkość wyjściowa. O prędkości wyjściowej z zakrętu decyduje linia przejazdu danego łuku. Linia ta powinna być jak najbardziej łagodna, czyli wchodzimy w zakręt od zewnętrznej strony łuku, zjeżdżamy do środka, następnie wyjeżdżamy szeroko, taki przejazd teoretycznie dłuższy, pozwala nam pokonać zakręt dużo szybciej. Pamiętajmy zawsze o do-hamowaniu przed zakrętem na prostych kołach i stopniowym dodawaniu gazu od szczytu zakrętu.

 1. Czy można przejechać cały tor bez używania hamulca?

Nie powinno się tak robić, bo tracimy czas. Silnik gokarta jest zbyt małą jednostką napędową, aby poddawać go takim przeciążeniom. Dużo bardziej efektywnie i szybciej będzie do-hamować przed zakrętem a później stopniowo dodawać gazu.

 1. Czy driftując jadę szybciej?

Niestety nie, silnik w gokarcie jest za mały, aby nas efektywnie wyciągnął z poślizgu, aby było szybciej należy unikać poślizgów.

 1. Dane techniczne gokartów:

Dane odnośnie naszych gokartów są dostępne na stronie producenta SodiKart

 1. Dlaczego minimalny wzrost, a nie wiek liczy się przy gokarcie dziecięcym?

Chodzi o to aby dzieci bez problemu dosięgały do pedałów gazu i hamulca oraz aby były w stanie operować kołem kierownicy przez czas co najmniej 8 minut.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.